Droga do niepodległości

Działania związane z obchodami 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez POLSKĘ!

Temat

Opis

1. Turniej "Kocham Cię Polsko!" z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

09.11.2018 (Po uroczystym apelu). Maksymalny czas trwania 40 minut. Eliminacje od października.

Turniej rozegrany będzie po zakończeniu oficjalnej części apelu. Wystąpią w nim przedstawiciele klas po uprzednich eliminacjach.

5-osobowe składy dwóch drużyn.

Nagrody: upominki i dyplomy.

1. Konkurs literacki „Z miłości dla niepodległości” na najlepszy autorski wiersz.

Skierowany dla uczniów klas IV-VIII.

Uczniowie piszą wiersz w dowolnej formie odnoszący się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Recytacja wiersza będzie włączona w scenariusz apelu.

1. „Pokolenia niepodległej”. Konkurs na najlepszy film.

Skierowany dla uczniów klas VII-VIII.

Uczniowie mają za zadanie wykonać krótki film (3-4 minutowy) w którym ukażą stosunek patriotyzmu, niepodległości i Ojczyzny na podstawie trzech pokoleń. Film również będzie wyświetlony podczas apelu.

1. Droga do niepodległości

Od połowy do końca października

Zaangażowanie wszystkich klas w szkole do współtworzenia ozdób, które będą wywieszone na bloku B w formie „drogi”, która prowadzi do roku 1918. Każdy stworzy białe lub czerwone kwiaty, które zostaną złożone w biało-czerwoną flagę.

1. „Potyczki historyczne”

Od marca do czerwca

4 testy z 4 epok

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Miasto i Gmina Brusy

Facebook Rady Rodziców