Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach

Nadia Kiedrowicz medalistką Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w biegach przełajowych!

Utworzono dnia 27.04.2018

W poniedziałek 16 kwietnia, w Gdyni odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych.

Bardzo dobrze w tych zawodach spisali się biegacze z naszej szkoły, a szczególnie Nadia Kiedrowicz. Nasza uczennica w stawce 110 najlepszych zawodniczek z województwa pomorskiego zajęła trzecie miejsce i wywalczyła brązowy medal. To największe, jak dotychczas osiągnięcie Nadii, która bardzo lubi biegać i trenuje sama w domu. Wcześniej zdobywała wysokie miejsca w Biegach Gryfa.

Bardzo dobrze spisał się też Adrian Remus, który w podobnej stawce zawodników zajął 8 miejsce oraz zdobył punkty dla drużyny. Dzięki dobrym biegom pozostałych uczestników 10 - osobowej drużyny zajęliśmy 11 miejsce w województwie.

Szkołę reprezentowali: Adrian Remus, Maksymilian Szewczuk, Fabian Rafiński, Adrian Przytarski, Jakub Kiedrowicz, Mateusz Kropidłowski, Klaudiusz Goebel, Miłosz Nadolny, Kacper Paliszewski, Krystian Pestka, Seweryn Szreder i Emanuel Tetzlaff.

Wysokie wyniki uczniów to również zasługa nauczycieli wychowania fizycznego, którzy w lutym, marcu i kwietniu realizowali z dziećmi, opracowany przez pana Andrzeja Erdmańczyka, program przygotowania biegowego do wiosennych zawodów.

Opiekunowie: Andrzej Erdmańczyk i Albin Kiedrowski.

Utworzono dnia 27.04.2018, 19:25