Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brusach

Udany występ naszych lekkoatletów w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w 4-boju LA

Utworzono dnia 29.05.2018
W czwartek 17 maja w Chojnicach odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców, rozgrywanym w ramach Powiatowych Igrzysk Dzieci. W tym wydarzeniu wystartowały reprezentacje szkół podstawowych z naszego powiatu z Brus, Chojnic, Czerska i Nowej Cerkwi.

Drużyna liczyła po 6 zawodniczek i zawodników. Każda osoba startowała w 4 konkurencjach; biegu na 60 m i 1000 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Suma punktów uzyskana za wyniki w poszczególnych konkurencjach przez uczniów danej szkoły decydowała o ostatecznej klasyfikacji.

Świetnie spisali się chłopcy z naszej szkoły, którzy wygrali zawody, uzyskując 1057 punktów, wyprzedzając SP 5 z Chojnic o ponad 100 pkt. Trzecie miejsce zajęli uczniowie z SP Czersk, a czwarte z SP Nowa Cerkiew.

Niezwykły sukces osiągnął reprezentant naszej szkoły, Adrian Remus. Nasz uczeń na początku wyrównał rekord szkoły na 60 m, uzyskując 7,8 s. Następnie  „chwilę” później ustanowił rekord szkoły w skoku w dal, osiągając 4,96 m oraz w rzucie piłeczką palantową, uzyskując 59 m.

Najlepsze wyniki punktowe uzyskali: Adrian Remus 313 punkty, Maksymilian Szewczuk 226 punkty oraz Miłosz Kobus 184 punkty.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Adrian Remus, Maksymilian Szewczuk, Miłosz Kobus, Patryk Wierzbicki, Adrian Przytarski, Fabian Rafiński i Mateusz Kropidłowski. Zwycięzcom, którzy uzyskali awans do zawodów wojewódzkich, życzymy powodzenia w Gdyni.

Bardzo dobrze spisały się również uczennice z naszej szkoły, które z wynikiem 869 punktów zajęły trzecie miejsce. Lekkoatletki z Brus były najmłodszą drużyną na tych zawodach. Większość z nich to uczennice klas piątych. To z pewnością zaprocentuje w przyszłym roku. Zwyciężyły uczennice z SP 5 Chojnice przed zawodniczkami z Czerska. Czwarte miejsce zajęły dziewczęta z SP Nowa Cerkiew.

Najlepsze wyniki punktowe uzyskały uczennice: Martyna Sypniewska 206 punktów, Martyna Goebel 178 punktów i Laura Wera 175 punktów.

Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Martyna Sypniewska, Martyna Goebel, Laura Wera, Liliana Hamerska, Iga Peplińska, Angelika Wirkus i Dominka Majkowska.

Opiekunowie: Dorota Czarnowska, Andrzej Erdmańczyk i Albin Kiedrowski.

Utworzono dnia 30.05.2018, 18:09